Wyslij sms o tresci WNIOSEK na nr 7257 (2,46zł za sms)  zadzwoń 70 840 80 45 – 24/7 Zadzwoń

Możesz zrobić to sama! Pomysły na wielkanocne dekoracje

Tel: 70 840 80 45

Wyślij sms o Treści WNIOSEK na nr 7257

Błyskawiczna pożyczka online. Pożyczka na sms dostępna w 15 minut oraz pozyczka online złożona przez formularz. 

Możesz zrobić to sama! Pomysły na wielkanocne dekoracje

Jednym z ulubionych momentów przed świętami jest… tworzenie dekoracji! Te robione samodzielnie sprawiają najwięcej przyjemności zarówno Tobie, jak i Twoim dzieciom. A pomysły na nie są naprawdę proste.

Malowane jajka to standard, ale co jeszcze możesz postawić na świątecznym stole? Oto kilka propozycji – większość z nich zrobisz w przerwie między przygotowywaniem posiłków.

 1. Malowane jajka

Element, którego nie można ominąć. Warto zrobić je na dwa sposoby: po pierwsze dać je do pomalowania dzieciom. Po drugie – zabarwić naturalnymi barwnikami i stworzyć minimalistyczną dekorację.

Oto spis naturalnych barwników i kolorów, jakie możesz dzięki nim uzyskać:

 • kawa i herbata – brąz,
 • cebula – brązowoczerwony,
 • kurkuma – żółty,
 • czerwona kapusta – niebieski,
 • szczaw – zielony,
 • buraki – różowy.
 1. Jajka z rzeżuchą

Podczas przygotowywania się do świąt obierasz dużo jajek, a skorupki po prostu wyrzucasz. A przecież to także może być element dekoracji! Postaraj się zatem tak obrać jajko, by przynajmniej połowa skorupki została w całości. Postaw ją na podstawce do jajek, a dno wyłóż wilgotną watą. Na koniec wysyp na nią ziarenka rzeżuchy i regularne je podlewaj. Prosta, naturalna i efektowna dekoracja wielkanocnego stołu. Spróbuj koniecznie!

 1. Jajka w mundurku

Jest to jednocześnie dekoracja, jak i… przysmak. Wystarczy, że jajka, które mają być zjedzone podczas wielkanocnego śniadania, jeszcze przed obraniem ze skorupek owiniesz w kawałek materiału, obwiążesz wstążką i w tej postaci postawisz na stole. Odpakowywanie takiego drobiazgu sprawia ogromną frajdę, a przygotowanie go zajmuje zaledwie kilka minut. Materiał do owinięcia jajek dopasuj do dominującego na stole koloru. Może to być zielony, żółty albo… taki, jaki sobie tylko życzysz.

 1. Bukiety kwiatów

Na targach i w kwiaciarniach pojawia się coraz więcej kwiatów: tulipany, żonkile – nie sposób im się oprzeć. Kup ich więcej i wstaw do jednego dużego wazonu lub… po jednym połóż na każdym talerzu. Decyzja należy do Ciebie.

 1. Zające z serwetki

Wyglądają skomplikowanie, ale wcale nie wymagają dużej wprawy. Wystarczy przejrzeć kilka stron w internecie i znaleźć różne zdjęcia lub filmiki instruktażowe, by zachwycić gości pięknymi dekoracjami stołu i talerzy. Ucieszą się z nich zwłaszcza dzieci – w końcu kto nie chciałby się pobawić takim serwetkowym zajączkiem wielkanocnym?

 1. Serwetki do stołu podano

Jak jeszcze można położyć na stole serwetki, by zwróciły uwagę gości? Potrzebujesz do tego kolorowego papieru oraz nożyczek. Zadanie jest proste – wycinasz z papieru kształt zająca wielkanocnego i przywiązujesz go do złożonej w prostokąt serwetki. Pamiętaj jednak, żeby kolor wycinanki kontrastował z barwą serwetki. W ten sposób uzyskasz lepszy efekt.

 1. Własnoręcznie zdobione świeczki

Wystarczy kupić duże świeczki (najlepiej białe) i ozdobić je samodzielnie przy pomocy naturalnego sznurka, gałązek bukszpanu oraz bazi. Możesz tworzyć wiele różnych połączeń, ważne, by kierować się jedynie własną wyobraźnią. To niech zrobią Twoje dzieci. Wspólnie spędzony czas wprowadzi Was w świąteczny nastrój.

Miłej zabawy!

Facebook
LinkedIn
Twitter
LinkedIn

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *